niedziela, 2 września 2012

Żyrafy są zadziwiająceŻyrafy. Zjawiskowe zwierzęta i takie tajemnicze.
Są najwyższymi zwierzętami żyjącymi na Ziemi i mogą osiągać nawet do 5-6 metrów.  Spośród zwierząt mają najdłuższe nogi i najdłuższą szyję.


Pradawne kultury afrykańskie otaczały żyrafę czcią i szacunkiem, stąd też ich wizerunek pojawia się na prehistorycznych malowidłach naskalnych.
W hieroglifach starożytnego Egiptu, obraz żyrafy oznaczał przepowiadanie przyszłości. Współcześnie uważa się, że podobnie widzi człowiek  posługujący się „językiem żyrafy". To wizjoner, który spogląda ponad to, co przyziemne i mało ważne.
Żyrafa - symbolizuje szczerość, umiejętność słuchania, rozumienia punktu widzenia innych, przede wszystkim komunikowania się z innymi, bez oceniania.
W języku żyrafy, zamiast kogoś krytykować, mówi się o własnych uczuciach i potrzebach oraz reaguje na uczucia i potrzeby innych. „Język żyrafy” to język serca.


1 komentarz:

  1. slodkie zwierzatko! chyba troche sie z nia identyfikuje : jestem wysoka i niezmiennie patrze sercem, co nieraz przysparza mi klopotow:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz i odwiedziny. Możesz również zapraszać mnie na swojego bloga (nie uważam, że jest to coś niestosownego). :)
Zapraszam Cię również do witryny obserwatorów. To jest w końcu blog więc bloguj lecz się nie blokuj :)