środa, 5 września 2012

Skoro mamy pracować dłużej
Żyjemy coraz dłużej, a z tym wiążą się zmiany społeczne i gospodarcze. Jedna z kluczowych dotyczy podwyższenia wieku emerytalnego. O tym, że będziemy pracować przynajmniej do 67 roku, trzeba myśleć tak naprawdę kiedy rozpoczyna się pracę i w związku z tym świadomie kształtować swoją karierę zawodową. Dla jednych będzie to kariera dotycząca stanowisk (nawet za wszelką cenę), a dla innych praca dająca satysfakcję, rozwój, zadowolenie…..
Preferencji może być wiele, ale jedno jest pewne trzeba sobie zapracować na dobrą kondycję, zdrowie, zadowolenie, krąg przyjaciół i znajomych…
To wymaga czasu i nie można tego zbudować z dnia na dzień. Pomyśl o tym kiedy jesteś jeszcze bardzo młodym człowiekiem i wydaje ci się, że tak będzie zawsze, a starość to coś tak abstrakcyjnego, że z pewnością ciebie nie dotyczy.
Zapraszam do dyskusji i dzielenia się doświadczeniami: jak kształtować swoje życie, aby praca dawała satysfakcję, kondycja była całkiem dobra, wokół znajdowali się życzliwi ludzie, na których można polegać…. Czy opłaca się być pracowitym jak przysłowiowa pszczoła?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz i odwiedziny. Możesz również zapraszać mnie na swojego bloga (nie uważam, że jest to coś niestosownego). :)
Zapraszam Cię również do witryny obserwatorów. To jest w końcu blog więc bloguj lecz się nie blokuj :)