niedziela, 18 października 2015

VI Gala Dress for Success


Każda Gala Dress for Success jest niezwykłym  wydarzeniem. W tym roku była szczególna. Odbyła się w  miejscu, które od samego początku zyskało miano obiektu światowego, a mianowicie w NOSPR – e.  Od 1 października 2014 Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach ma swoje podwoje w nowym budynku przy placu Wojciecha Kilara. Dodatkowym bonusem Gali był niezapomniany koncert.

Każda Gala to duże przedsięwzięcie logistyczne oraz perfekcja w każdym calu. To niezwykłe emocje i energia, która procentuje. To również przemyślenia dotyczące egzystencji i spojrzenia z szerszej perspektywy na rzeczywistość i otoczenie.

Dress for Success – organizacja z misją

To organizacja, której misją jest promowanie niezależności ekonomicznej wśród kobiet znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i zawodowej. Mądra pomoc, która wspiera kobiety, dając im poczucie sensu w życiu. Pomaga im uwierzyć w siebie poprzez wsparcie, które przygotowuje je do wejścia na rynek pracy. To nie tylko przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, szereg warsztatów z autoprezentacji, ale również  zajęć dotyczących wyglądu zewnętrznego, savoir vivre. Tak, w dobrze dobranej sukience, z motywacją, nowymi umiejętnościami i wsparciem, można wkroczyć w nowe, lepsze życie.

Beneficjentki DFS realizują swoje marzenia, odnajdują się w życiu ale też potrafią się dzielić tym co otrzymują. Tegoroczną beneficjentką roku została Anna Magryta, matka dwóch synów, która wyszła z łańcucha życiowych kłopotów i niepowodzeń. Uśmiechnięta i szczęśliwa z energią, która może przenosić góry odbierała nagrodę na scenie.

Gospodynią Gali była założycielka i dyrektorka DFS Dorota Stasikowska – Wożniak. Weszła na scenę jak prawdziwa dama i ikona stylu. Z właściwą sobie elegancją i niezwykłym urokiem osobistym  poprowadziła Galę, która w tym roku obfitowała w szereg wydarzeń. Hasłem przewodnim była: Spełniona kobiecość. Stabilność finansowa, zdrowie, ekologia, harmonia

Ekologia i harmonia miała swoje odbicie nie tylko w dyskusjach ale również w postaci pięknych ekologicznych toreb i przesłania w nich zawartego, które otrzymała każda z pań. Na ekologicznym papierze zostały zawarte przesłania średniowiecznej mniszki św. Hildegardy z Bingen oraz cytaty – przesłania z książek Doroty Stasikowskiej – Woźniak. Odwołanie się do korzeni i do Natury to jest to czego potrzeba współczesnej rzeczywistości i zbłąkanej cywilizacji. Jak co roku dodatkowym bonusem dla kobiet były kosmetyki od Firmy Oceanic.

Jednym z głównych punktów wydarzenia była debata na temat „Spełnionej kobiecości”. Wzięły w niej udział Damy Roku z poprzednich edycji, Jolanta Kwaśniewska, Krystyna Kaszuba, Dorota Soszyńska oraz Dorota Stasikowska Woźniak i Maria Zawała, która po mistrzowsku poprowadziła debatę. Niezwykle piękne i inspirujące kobiety dzieliły się swoimi doświadczeniami życiowymi. Pani Prezydentowa podkreśliła, że życie należy smakować i celebrować chwile, które są ulotne. Sukces każdej z dam jest okupiony ciężką pracą ale jeśli ma się cel, lubi się to co się robi i wie się, że wybrało się właściwą drogę -  to warto. 

Panie podkreślały, że w życiu niezwykle ważna jest rodzina i wsparcie od osób bliskich. To skarby, których nie kupimy za żadne pieniądze świata.
Muszę jeszcze dodać, że wspólnie z Panią Dorotą Stasikowską – Woźniak Galę poprowadziła z niezwykłym profesjonalizmem Maria Zawała, dziennikarka z ogromnym dorobkiem. Charyzmatyczny głos na scenie, a w bezpośredniej rozmowie wiele ciepłej kobiecości i życzliwości.

Na wydarzenie wieczoru jakim był koncert światowej sławy artystki Marty Argerich, czekał chyba każdy. Koncert odbył się w głównej sali przy wypełnionej po brzegi publiczności. To było ukontentowanie wieczoru. Kiedy zgasły światła i rozległa się poezja dźwięków płynąca spod klawiatury fortepianu, sala prawie zastygła. Wybitna artystka kilkakrotnie bisowała  i w końcu zagrała solo, co ponoć jej się nie zdarza.

NOSPR – kolejna perła Śląska, możemy być dumni!

Kiedy wychodzi się z NOSPR - u, zwłaszcza nocą oświetlenie robi dodatkowe wrażenie i potęguję magię tego miejsca.


II dzień Gali

Ukontentowaniem Gali było spotkanie biznesowe w hotelu Cubus. Jakie piękne i mądre kobiety i ja  pośród nich. – Co ja tutaj robię? – pomyślałam przez moment. Z doświadczenia jednak wiedziałam, że to będzie prawdzie rodzinna atmosfera i rozmowy nie tylko biznesowe.

Prawdziwe damy, jeśli osiągają sukces pozostają sobą. Mają w sobie wiele ciepła, empatii, życzliwości i kobiecości. Taka właśnie jest Jolanta Kwaśniewska, Dorota Soszyńska, Krystyna Kaszuba i Dorota Stasikowska – Woźniak. Nie wystarczy bowiem wspiąć się „na górę”, prawdziwe szczęście przychodzi wtedy, kiedy możemy się dzielić.

W zagonionym życiu warto wygospodarować czas na takie spotkania. Kobiety, potrzebują wsparcia kobiet, tego co płynie z ich wewnętrznej siły i kobiecości. Rozmowy nie tylko o sukcesach i biznesie, ale także wspólne śpiewanie. Nie wierzycie? Zainicjował je Prof. Krystyna Lisiecka, a wszystkie panie z radością podchwyciły rytm. Oczywiście nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć i zapewnieniu o kolejnych spotkaniach. Kobiety potrafią się wspierać jak nikt inny, ale też kobiety potrafią się niszczyć. Każdej z was życzę wsparcia, kiedy go potrzebujecie, ciepła kiedy zimno wokoło, chusteczki, która czasem jest potrzebna aby tusz się nie rozmazał. Życzę wam sukcesów wysokich jak szpilki, które tak nam dodają pewności w życiu (co tam obolałe nogi) i życia, które będzie smakowane i celebrowane, nawet w biegu. 


11 komentarzy:

 1. To bardzo ciekawe wydarzenie. Wspaniale jest zobaczyć elegancką modę na prawdziwych i dojrzałych kobiet. Piękne kobiety i ci najbardziej, a ty byłaś najpiękniejsza ze wszystkich.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa impreza. Ważna dla kobiet.
  Budynek widziałam ale nie miałam okazji być w środku.
  Serdecznie pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 3. tak, bardzo fajna i inspirująca impreza, kobiety powinny się spierać i pomagać sobie, łatwiej by sie żyło ;)

  http://lamodalena.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Bo kto inny jak nie kobieta kobiecie najlepiej doradzi. Przecież tylko my najlepiej się rozumiemy i sobie pomagamy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Absolutnie uwielbiam takie eventy i chciałabym wziąć udział!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak zawsze pięknie wyglądałas:)
  uściski

  OdpowiedzUsuń
 7. Fantastyczna impreza. Piękne kobiety i wspaniała inicjatywa.

  OdpowiedzUsuń
 8. Więcej takich imprez. Im więcej się o tym powie i pokaże tym więcej osób będzie o tym wiedzieć. Bardzo ważna impreza dla kobiet. Cieszę się, że tak ciekawie to zrelacjonowałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Avo, podziwiam Cię. Pięknie prezentowałaś się wśród zacnego grona.
  Światowa z Ciebie Dama. Moc pozdrowień.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz i odwiedziny. Możesz również zapraszać mnie na swojego bloga (nie uważam, że jest to coś niestosownego). :)
Zapraszam Cię również do witryny obserwatorów. To jest w końcu blog więc bloguj lecz się nie blokuj :)