niedziela, 30 grudnia 2018

Pięknego Nowego Roku 2019

Ciepłe, pełne radości, nadziei ale też zadumania. Z pewnością rodzinne i wzruszające w swej wymowie… takie są właśnie Święta Bożego Narodzenia. Myślę, że takie właśnie były w naszych rodzinach, a każdy je przeżyła najlepiej jak potrafi. W  życiu bowiem trzeba się starać i nic nie jest za darmo. Nawet jeśli więcej dajecie niż otrzymujecie, to właśnie jest to bogactwo, którego nikt nie zabierze.
 Nie dajcie się też, albo najzwyczajniej w świecie olejcie ludzi, którzy czasem jednym telefonem, mailem, złą miną czy też słowem, mogą popsuć całą radość. To tylko w swym działaniu i istnieniu „mali, zawistni” ludzie, którzy bez względu na wszystko zawsze będą szukać przysłowiowej dziury, gnębić i w zadufaniu w swoją pozorną wielkość pokazywać władzę, której tak naprawdę nie posiadają. A co gorsza, intelekt i zasady moralne, zostały gdzieś dawno dopasowane do potrzeb konsumeryzmu i wyścigu hien. Takim trzeba odpuścić i robić swoje.
Warto w tym świątecznym czasie podumać nieco ale też epatować ciepłem i radością oraz doceniać… Wraz z Nowym Rokiem najlepiej wykreślić toksyczne znajomości i wszelkiego rodzaju parazyty. Dość tej smutniejszej strony życia. Cieszmy się, że możemy być razem z bliskimi i kłaniać się Maleńkiemu w ubogiej ale jakże bogatej stajence.
Najwięcej życzę Wam dziecięcej radości i ciekawości. Dobroci i umiejętności dzielenia się nie tylko dobrem materialnym ale otuchą, ciepłem, uśmiechem i czasem. Nade wszystko też wspierajcie ludzi i nie depcze nigdy ludzkich porażek i niepowodzeń. Wiara, nadzieja, miłość ale też dobro, prawda i piękno niechaj przyświeca każdemu z nas i toruje drogę.
Na koniec jeszcze taka zadumana moja refleksja przedświąteczna (może tylko moja…?) Misie, mikołaje, stwory różnorakie, zaprzęgi, karuzele, latawce, dmuchawce i wiele innych pięknot i dziwów dookoła i jakość coraz trudniej w tym multi-kulti i codzienności dostrzec mi prostą stajenkę i żłobek z Dzieciątkiem.
W naszym domu żłobek i choinka zawsze zajmują kluczowe miejsce ale są też każdego roku piernikowe domki… takie właśnie mi wyszły tym razem.
Niechaj to będzie dobry Rok. Dla nas, naszych bliskich, wszystkich, którzy tego pragną i się starają. Niechaj to będzie dobry Rok dla naszej Ojczyzny i Matki Ziemi.

Pięknego Nowego Roku 2019!

11 komentarzy:

 1. Dziękuję i również samych dobrych chwil w nadchodzącym 2019 r. Szczęścia i radości :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piekny tekst. Powodzenia w 2019 zycze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny, mądry post.
  Avo życzę Tobie i Twoim bliskim dobrego roku, zdrowia oczywiście, wszelkiej pomyślności i spełniania skrytych marzeń.
  Ja mam dużo ozdób, to w 80% pamiątki - prezenty. Jednak żłobek z Dzieciątkiem z Betlejem zawsze zajmuje czołowe miejsce.
  Moc ciepłych pozdrowien posyłam

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna choinka! Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Wzajemnie, życzę udanego 2019 :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Również życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :) Śliczna choinka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne zdjęcia :) wszystkiego dobrego, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkiego co dobre!
  Szczęścia i miłości!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz i odwiedziny. Możesz również zapraszać mnie na swojego bloga (nie uważam, że jest to coś niestosownego). :)
Zapraszam Cię również do witryny obserwatorów. To jest w końcu blog więc bloguj lecz się nie blokuj :)